آموزش ارتعاشات در آباکوس

خلاصه مشخصات: مرور مفاهیم و مدلسازی با نرم افزار – حدود 12ساعت – زبان فارسی

به زودی … (سه تا چهار ماه آینده)

به نام خدا و سلام! با آموزش تحلیل ارتعاشات در آباکوس در خدمت شما هستیم!

یک آموزش در سطح پیشرفته که می تواند دانش شما در تحلیل های مربوط به ارتعاشات مکانیکی و مهارت کار با آباکوس افزایش دهد. برای معرفی این دوره کاربردی و پیشرفته، همراه ما باشید … !

به زودی ...

پشتیبانی سریع و پاسخ به سوالات:

پیام رسان های ایتا و تلگرام با آیدی: pr_wikimechanic@

ارتعاشات در آباکوس
 • null
  قیمت:

   

 • null
  سطح آموزش:

  مقدماتی تا پیشرفته

  پیش نیاز: ندارد

 • null
  مدت زمان:

  حدود 20 ساعت

 • null
  مدرس:

  مدرسین ویکی مکانیک

 • null
  نحوه دریافت

  ارسال لینک های دانلود بلافاصه پس از خرید

  بدون نیاز به نصب نرم افزار جانبی

ارتعاشات در آباکوس

تحلیل پیشرفته ارتعاشات در آباکوس - توضیحات مقدماتی

موضوع ارتعاشات مکانیکی، یکی از مهم ترین موضوعات در انجام بسیاری از پروژه های دانشگاهی و آکادمیک است. نوسان ها و ارتعاشاتی که در سیستم ها و ماشین ها ایجاد می شود، ممکن است باعث اختلال در کار آن سیستم شود و یا ممکن است به عملکرد صحیح آن سیستم کمک کند. مسائل مربوط به ارتعاشات اغلب با استفاده از ساده سازی و تعریف یک مدل ساده شده (به روش جرم و فنر) حل می شوند.

اما در مسائل پیچیده تر مانند ارتعاشات در سیستم های پیوسته، این ساده سازی هم کافی نیست و حل مساله به صورت دستی ممکن است بسیار دشوار باشد. در این هنگام نرم افزارهای کامپیوتری می توانند بسیار مفید واقع شوند. برای تحلیل ارتعاشات از نرم افزارهای مختلفی می توانیم استفاده کنیم. نرم افزارهایی مانند متلب، سیمولینک، آدامز، انسیس و آباکوس. در این دوره آموزشی، هدف ما یادگیری روش تحلیل ارتعاشات در سیستم ها با استفاده از نرم افزار آباکوس تحت شرایط مختلف است.

تحلیل ارتعاشات در آباکوس، از جهاتی نسبت به تحلیل ارتعاشات با استفاده از سایر نرم افزارها برتری دارد. مخصوصا برای افرادی که آشنایی مقدماتی با نرم افزار آباکوس دارند، یادگیری روش های تحلیل ارتعاشات در آباکوس ساده تر خواهد بود.

در این دوره به چه چیزی می پردازیم؟

 

در ابتدای این دوره پیش از ورود به مباحث ارتعاشات در آباکوس، مروری بر مفاهیم کلی ارتعاشات خواهیم داشت. این مرور می تواند ذهن شما را برای ادامه مسیر یادگیری آماده سازد و چنانچه برخی از مفاهیم را فراموش کرده اید، آن ها را مجددا به ذهن شما برگرداند. اما اگر تسلط کاملی بر مباحث ارتعاشات دارید، می توانید از فصل اول عبور کنید.

 

در فصل دوم، به مفهوم فرکانس طبیعی پرداخته ایم و نحوه استخراج فرکانس طبیعی ارتعاشات در آباکوس را آموزش داده ایم. با هدف تسلط بیشتر و روشن تر شدن مفاهیم، چند مثال در آباکوس انجام شده است و در ضمن آن ها نکات بسیار مهمی بیان شده اند.

در هر مرحله، دلیل انتخاب هر گزینه شرح داده شده است و صرفا به آموزش اپراتوری بدون دانش علمی، بسنده نکرده ایم.

 

در ادامه کار سراغ سیستم هایی می رویم که تحت ارتعاشات اجباری قرار گرفته اند. انواع بارهایی که ممکن است به سیستم وارد شوند، در شرایط مختلف تحت بررسی قرار گرفته اند. همه مدل های فوق را در آباکوس مدل کرده ایم و در گام بعد به تحلیل و بررسی نتایج به دست آمده پرداخته ایم. در نتیجه در طی دوره، علاوه بر یادگیری روند تحلیل ارتعاشات در آباکوس، درک عمیق تر و تحلیل بهتری از مفاهیم ارتعاشات پیدا خواهید کرد.

 

در پایان دوره به صورت مقدماتی به مباحث پیشرفته تر نظیر ارتعاشات تصادفی هم پرداخته شده است. در این بخش هم ابتدا یک بحث تئوری داریم که در آن با مفاهیم ارتعاشات تصادفی به صورت مقدماتی آشنا می شویم. سپس به سراغ شبیه سازی این نوع از ارتعاشات در آباکوس می رویم.

ارتعاشات در آباکوس
ارتعاشات در آباکوس

چرا این دوره را به شما توصیه می کنیم؟

در این دوره سعی کرده ایم صرفا به بیان روند مدلسازی ارتعاشات در آباکوس نپردازیم. در واقع بدون توضیح گزینه ها و تئوری های مربوط به هر یک از آنها، شاید مدت زمان دوره را به یک چهارم حالت فعلی کاهش دهد اما عملا هیچ سودی برای شما ندارد. چون با کمترین تغییر دیگر توان تحلیل مدل و شبیه سازی آن را در آباکوس نخواهید داشت. حتی ممکن است به نتایج غلطی دست یابید بدون اینکه خودتان در جریان باشید!

بنا بر این در هر مرحله اطلاعات جامعی راجع به فرایند آن مرحله و دلیل انتخاب هر گزینه و استفاده از ابزارهای مختلف ارائه داده ایم که علاوه بر ارتقای مهارت استفاده از آباکوس، دانش و تحلیل ارتعاشاتی شما را نیز بهبود می بخشد.

موشن استادی سالیدورک - ویکی مکانیک
آموزش سالیدورک - ویکی مکانیک

چند پیشنهاد جذاب برای شما:

سرفصل های دوره

آموزش ارتعاشات در آباکوس - فصل اول

مرور مفاهیم ارتعاشات

 

جلسه اول: 

جلسه دوم: 

جلسه سوم: 

جلسه چهارم: 

جلسه پنجم: 

جلسه ششم: 

آموزش ارتعاشات در آباکوس - فصل دوم

استخراج فرکانس طبیعی

جلسه اول: 

جلسه دوم:

جلسه سوم:

جلسه چهارم: 

جلسه پنجم:

جلسه ششم:

جلسه هفتم: 

جلسه هشتم: 

جلسه نهم: 

آموزش نقشه خوانی صنعتی - فصل سوم

تلرانس ها و انطباقات

جلسه اول: 

جلسه دوم: 

جلسه سوم: 

جلسه چهارم: 

جلسه پنجم: 

جلسه ششم:

آموزش نقشه خوانی صنعتی - فصل چهارم

علائم جوش و صافی سطح

جلسه اول: 

جلسه دوم: 

جلسه سوم: 

جلسه چهارم:

آموزش نقشه خوانی صنعتی - فصل پنجم

مباحث تکمیلی

جلسه اول:

جلسه دوم: 

جلسه سوم: 

سوالات متداول

نحوه تهیه دوره به چه صورت است؟

پس از انتخاب گزینه خرید دوره، به صفحه مخصوص خرید دوره هدایت می شوید. پس از آن فرایند پرداخت را طی کنید. برای تهیه دوره باید در سایت ثبت نام کرده باشید.

 

نحوه دسترسی به لینک های دانلود چگونه است؟

پس از پرداخت، لینک های دانلود فصل های دوره، در قسمت حساب کاربری در بخش دانلودها قرار می گیرد.

 

چه تضمینی برای کیفیت دوره وجود دارد؟

جزئیات سرفصل های دوره به همراه فیلم کامل برخی از قسمت ها در این صفحه بارگذاری شده است. در صورتی که سرفصل های دوره با محتوای تحویلی دوره به شما مطابقت نداشته باشد، تمام هزینه بازگردانده خواهد شد.

 

پیش نیاز این دوره چیست؟

دوره پیش نیاز خاصی ندارد و مطالب از پایه بیان شده اند.

5 5 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها